środa, 14 grudnia 2016

Sposoby na tańsze podróżowanie



Paulina Kaleśników

Zbliżają się święta. To kilka dni w roku, które większość z nas spędza z bliskimi. Jest to czas wzmożonych podróży warto wcześnie zapoznać się z ofertą przewoźników, aby wybrać najbardziej korzystną  dla nas ofertę. Jakie mamy możliwości, by oszczędzić cośkolwiek podróżując?
Niektóre firmy transportu lotniczego, kolejowego jak i autobusowego pozwalają nam zaoszczędzić od kilku do kilkunastu złotych dokonując zakupu biletu z wyprzedzeniem, im szybciej kupimy bilet, tym więcej możemy zaoszczędzić. Jednak jeśli wcześniej nie planujemy naszych podróży, zawsze pytajmy o zniżki przy zakupie biletu.  Kasjer w okienku lub kierowca powinien udzielić nam informacji o ofercie handlowej przewoźnika. Na rynku są różnego rodzaju bilety weekendowe, rodzinne,
grupowe.  Kupno biletu w dwie strony może spowodować, iż w naszym portfelu zostanie więcej pieniędzy. Ze względu na swój wiek również możemy otrzymać zniżkę, jednak każdy przewoźnik ma określoną taryfę i wymagania, jakie należy spełnić, aby otrzymać daną zniżkę. Zwykle taka zniżka handlowa oscyluje w okolicach 20-30 procent wartości biletu. Pytajmy o możliwość łączenia różnych wariantów dostępnych dla nas propozycji. 
Pytajmy też o to naszych znajomych, może polecą nam ciekawą ofertę.  Może ktoś wybiera się w tą okolicę co my? Jadąc wspólnie nie tylko oszczędzamy pieniądze, ale i zyskujemy kompana podróży.
Nie bójmy się pytać. Stawiając pytania możemy zaoszczędzić trochę drobnych, które wydamy na kolejny bilet lub małe przyjemności.
Fot. Małgorzata Zamojska

wtorek, 6 grudnia 2016

Ubierz choinkę, obdaruj rodzinkę

W najbliższy weekend 10-11 grudnia toruńskie Muzeum Etnograficzne zaprasza 
na warsztaty i kiermasz.

poniedziałek, 28 listopada 2016

Toruńska Karta Seniora od nowego roku

W poniedziałek 28 listopada o 10.00 odbyło się spotkanie przedstawicieli Rady Seniorów z toruńskimi spółdzielniami mieszkaniowymi dotyczące warunków upowszechnienia Karty Seniora, która będzie dostępna dla mieszkańców Torunia w wieku 65+. Informacji na temat programu udziela Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia pod tel. 56 611 84 61 oraz 56 611 84 85, zapytania można również kierować na adres e-mail: wzips@um.torun.pl lub pisemnie do wydziału na Fałata 39 w Toruniu. Od 1 grudnia 2016 wnioski będą dostępne na stronie internetowej UMT oraz w punktach informacyjnych przy ulicy Dziewulskiego 38, Grudziądzkiej 126 B, Poznańskiej 52, na Wałach gen. Sikorskiego 8, w galerii Plaza przy ul. Broniewskiego 90 oraz w siedzibach Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Nabór wniosków o Toruńską Kartę Seniora rozpocznie się 2 stycznia 2017. Uprawnia ona do wielu zniżek na usługi oraz wstępy na korzystanie z miejskich instytucji. 
Fot. Urząd miasta Torunia

niedziela, 13 listopada 2016

Karta dla seniora w Bydgoszczy

Paulina Kaleśników

  Będąc mieszkańcem Bydgoszczy po 60. możesz cieszyć się życiem, mając bezpłatną kartę seniora do korzystania na terenie miasta ze zniżek.
Bydgoszcz uzupełnia swoją politykę senioralną, właśnie ruszył program „Bydgoska Karta Seniora 60+” (w skrócie: „BKS 60+”). Już od tygodnia mieszkańcy Bydgoszczy, którzy ukończyli 60. rok życia, mogą składać wnioski o wydanie karty uprawniającej do szeregu zniżek w obiektach
i instytucjach o charakterze kulturalno-rozrywkowym.
Wnioski można pobrać na oficjalnej stronie internetowej miasta Bydgoszcz lub w jednym z stacjonarnych punktów „BKS 60+”, które znajdują się w: w recepcji bydgoskiego ratusza ul. Jezuicka 1, w recepcji Urzędu Miasta Bydgoszczy, ul. Grudziądzka 9-15, w Zespole ds. Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, ul. Grudziądzka 9-15, budynek C, pokój 319, w  Rejonowych Ośrodkach Pomocy Społecznej w Bydgoszczy.
Wypełnione wnioski przyjmowane są w siedzibie Zespołu ds. Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, ul. Grudziądzka 9-15, budynek C, pokój 319 lub w jednym z Rejonowych Ośrodków Pomocy Społecznej w Bydgoszczy. Kartę będzie można odbierać od 18 listopada w miejscu, gdzie złożyliśmy swój wniosek.
Więcej informacji oraz listę wraz z  adresami  Ośrodków Pomocy Społecznej, które zajmują się „BKS 60+” na stronie http://www.bydgoszcz.pl/miasto/aktualnosci/aktualnosci-2016-listopad
Fot. Paulina Kaleśników

wtorek, 8 listopada 2016

Co za ziółko!

Toruńskie Spotkania z Medycyną Klasztorną i Ziołolecznictwem


Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w jesiennej edycji TORUŃSKICH SPOTKAŃ Z MEDYCYNĄ KLASZTORNĄ I ZIOŁOLECZNICTWEM. Spotkanie planujemy 12 listopada 2016 r. w pięknym, nowoczesnym CENTRUM DIALOGU im. Jana Pawła II w Toruniu, Plac Frelichowskiego 1, wejście od ul. Św. Józefa naprzeciwko Klubu Od Nowa.

Naszym celem jest popularyzacja i zachęta do korzystania z osiągnięć medycyny klasztornej, do wspierania terapii lekami i suplementami pochodzenia naturalnego, a przede wszystkim ziołami.

Na miejscu możliwość uczestniczenia w wykładach na temat medycyny klasztornej, ziołolecznictwa, apiterapii, suplementów pochodzenia naturalnego oraz możliwość zakupu produktów firm związanych z ziołolecznictwem i medycyną klasztorną.

!!!   WSTĘP WOLNY   !!!
Fot. Małgorzata Zamojska

niedziela, 6 listopada 2016

Z PRZESZŁOŚCIĄ W PRZYSZŁOŚĆ w czwartek

W imieniu zarządu Rady Seniorów m. Torunia
chciałybyśmy zaprosić Państwa na spotkanie dyskusyjne o tematyce międzypokoleniowej, 
pt. Z PRZESZŁOŚCIĄ W PRZYSZŁOŚĆ

MIEJSCE: w bibliotece Centrum Dialogu, pl. Frelichowskiego 1, Toruń
CZAS: 10.11.16, godz. 17.00 (do 1,5 h)
Fot. Paulina Kaleśników



środa, 2 listopada 2016

Rytm, muzyka, taniec



Dzięki finansowemu wsparciu Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Torunia proponujemy na jesienne dni, ale również jako „trening” przed Karnawałem 2017, zajęcia rekreacyjno-ruchowe.
To zajęcia przeznaczone dla osób, które mają poczucie rytmu, lubią dobrą zabawę przy muzyce i chcą nauczyć się m.in. podstawowych kroków tanecznych. Ruch przy muzyce jest ulubioną formą zajęć, ponieważ pozwala odreagować napięcia, daje możliwość radosnego i spontanicznego „wyżycia się”. Ruch przy muzyce jest gimnastyką ciała poprawiającą kondycję i samopoczucie. Ćwiczenia te rozwijają nie tylko refleks, spostrzegawczość, pamięć, ale poprzez odpowiednie działania kształtują osobowość. Tematyką zajęć będzie praca nad rytmem, tempem i koordynacja ruchową. Poznamy małe formy taneczne i elementy tańców towarzyskich. Celem zajęć jest rozwijanie umiejętności służących zachowaniu zdrowia, profilaktyki przy schorzeniach, stwarzanie możliwości wyżycia emocjonalnego, odprężenia i radości z ruchu.
Zajęcia poprowadzi przeszkolony instruktor rekreacji ruchowej i instruktor tańca.

Zajęcia odbywać się będą 3 razy w tygodniu:

- wtorek, czwartek, piątek o godz. 9.00.

Startujemy już 8 listopada.

Zapraszamy do Fitness Klubu TKKF, Ośrodek Terapii Ruchowej, ul. Wojska Polskiego 43/45 lub prosimy o kontakt telefoniczny do 7 listopada:

tel. 56/62-10-028 lub 518 640 702


Zajrzyj:
http://www.fitnessklubtkkf.pl/