O INSTYTUCIE

Instytut Badań Inicjatyw Senioralnych (IBIS) działa jako zespół badawczy od 6 stycznia 2014 roku na rzecz opisywania sposobów pomocy seniorom przez administrację publiczną oraz organizacje pozarządowe, by móc testować i wdrażać innowacyjne lub sprawdzone technologie społeczne oparte na wiedzy za pomocą realizacji projektów aktywizujących i edukujących seniorów.




Zespół tworzą: dr Małgorzata Zamojska wraz ze swymi współpracownikami - studentkami ostatnich lat oraz absolwentami socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także z zaprzyjaźnionymi seniorami, którzy zawsze służą radą i pomocą.


Małgorzata Zamojska, doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce. Prowadzi prace badawcze dotyczące potrzeb seniorów oraz realizuje projekty społeczne na rzecz osób starszych. Doradza w zakresie budowania polityki senioralnej na szczeblu lokalnym. Animuje działania wspólnot, którym zależy, by trwale poprawić warunki życia seniorów, ich szanse na rynku pracy oraz zwiększyć ich uczestnictwo w życiu społeczności lokalnej.






Zespół współpracowników:

Agnieszka Goździk,  magister stosunków międzynarodowych Wydziału Stosunków Międzynarodowych i Politologicznych UŁ. Ukończyła licencjat z polityki społecznej na UMK, bo tak jej się upodobała pomoc i działanie w sektorze pozarządowym. Typowy social-media-ninja, ale nie samym Internetem żyje człowiek, więc nie boi się nowych wyzwań, lubi podróżować, śmiać się i eksperymentować w kuchni.





Paulina Kaleśników, magister politologii. Studentka pracy socjalnej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W obszarze nauki interesują ją zagadnienia związane z polityką rodzinną, senioralną, wizerunkiem instytucji publicznych, komunikacją na linii władza-instytucja-obywatel. Prywatnie nie wyobraża sobie życia bez czekolady. Chętnie poznaje nowe osoby i miejsca. Lubi podróżować, śpiewać i gotować. Pomysłodawczyni tytułu projektu: Kto sadzi ogród, sadzi szczęście.





Marta Liwoch, studentka pracy socjalnej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wybrała ten kierunek studiów, ponieważ w drugim człowieku zawsze stara się dostrzegać dobro i pozytywne strony. Lubi pracę szczególnie z osobami starszymi, dzieli się swoją energią, gdyż potrafią motywować ją do dalszego działania.


Do końca roku 2015:
Nikoletta Kasztelan, magister socjologii. Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jej zainteresowania naukowe skupiają się przede wszystkim na animacji społeczności lokalnych, dlatego zdecydowała się działać na rzecz osób starszych w Instytucie Badań Inicjatyw Senioralnych. Prywatnie jest miłośniczką zwierząt. Lubi gotowanie, książki i muzykę.







Kamila Ługowska, magister socjologii. Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Koncentruje się na podejmowaniu działań na rzecz seniorów oraz na zagadnieniach dotyczących relacji pomiędzy społeczeństwem a nowymi technologiami. Jest pasjonatką pływania, siłowni oraz zdrowego stylu życia.







Joanna Zaczek, magister socjologii. Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jej zainteresowania naukowe skupiają się głównie wokół problemów społecznych wsi oraz działań na rzecz osób starszych. Prywatnie miłośniczka kuchni wegetariańskiej oraz amatorka przygotowywania słodkich wypieków. Lubi filmy, książki oraz gry detektywistyczno-kryminalne.